obrázek

12. 2. 2024

Jarní detoxikace pomocí bylinek

Jaro je přirozeným obdobím, kdy se tělo zbavuje toxinů, aby se po dlouhé a pomalé zimě mohly znovu nastartovat jeho životní funkce. Stejně jako se zanášejí filtry ve vašem automobilu, tak se i filtry ve vašem těle (játra, ledviny, tlusté střevo, lymfatický systém) zanášejí metabolickým odpadem. Očista organismu pomocí detoxikace je proto velmi důležitá – nejen pro naše zdraví, ale také pro skvělý pocit, který nám přinese. Jakmile své tělo zbavíte toxinů, které se v něm během zimy nashromáždily, budete se cítit plni energie, únava zmizí a zvýší se vaše imunita. Jak očistit své tělo?


K očistě organismu pomůže půst
Lidé v dávných dobách používali k tomuto účelu předvelikonoční půst, který vám pomůže zbavit tělo toxinů i v dnešní době. Pokud budete jíst méně potravin a zaměříte se na ty, které co nejméně zatěžují organismus, bude mít vaše tělo čas pomocí svých samočisticích schopností odstranit nánosy nežádoucích látek, které se ve vašem organismu nashromáždily.
Využijte schopnosti bylin
Sama příroda nám podává pomocnou ruku v nabídce léčivých bylin, které napomáhají v detoxikaci organismu. Zaměřit bychom se měli především na ty, které podporují funkce trávicího traktu: jater, žlučníku, močových cest a podobně. Zapomínat bychom neměli ani na oběhové ústrojí a pročištění cév. S detoxikací organismu vám pomohou byliny, které si můžete na jaře sami nasbírat a uvařit si z nich detoxikační čaj, například pampeliškový kořen i list, kopřiva, pýr plazivý, nebo mladé březové lístky. Pampeliškové listí a kopřiva je navíc vhodné jako základ velmi chutného salátu. Nebojte se, jazyk vám nepopálí.
Do svého dietního jídelníčku byste měli zařadit i další potraviny, jako je špenát, hlávkový salát, hrášek, chřest, celer, brukvovitou zeleninu, jako je zelí, brokolice a květák a hořkou zeleninu, jako je kapusta a mangold. Pro zvýšení efektu detoxikace doplňte stravu spirulinou, chlorellou a česnekem. Na pití je vhodná voda s citrónem, popřípadě zelený nebo bylinný čaj.
Užívání bylinkových tinktur je vhodným doplňkem k úplné jarní detoxikaci. Pro přehlednější výběr bylinek, Mgr. Podhorná sestavila dvě speciální kúry určené pro detoxikaci těla i mysli. Tyto kúry Vám můžeme objednat nebo sestavit na míru v naší lékárně.

________________________________________
Doplněk z bylin jako pomoc při detoxikaci a regeneraci organismu
Kúra K17 je zaměřena převážně na podporu činnost jater, ledvin a střevního traktu, významně přispívá k pročišťovacím procesům v těle. Směs bylin pomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu, stimuluje kvalitu a oběh krve.
________________________________________
Doplněk z bylin při jarní detoxikaci organismu
Detoxikační kúra K41 je sestavena z vybraných bylinných a pupenových výtažků, které společně pročistí organismus po zimním období. Podporuje detoxikační aktivitu jater, stimuluje pročišťování těla.
________________________________________
Ostropestřec mariánský
Je odedávna využívaný prostředek ke zlepšení činnosti jater, žlučníku a tím celé látkové výměny. Největší sílu má ostropestřec v podobě gemmoterapeutika vyrobeného z klíčků, kdy působí ochraně na jaterní parenchym, ale může pomoci i při zažívacích potížích nebo žloutence.
Bříza bělokorá
Patří mezi důležité a účinné drenážní prostředky jako gemmoterapeutikum. Má také další účinné působení na jednotlivé orgány. Stimuluje jaterní funkce, má dobré výsledky jako respirační prostředek, podporuje také zdravý stav močové soustavy i kostí. Bříza posiluje rovněž slinivku břišní. Gemmoterapeutikum je vyrobeno z pupenů břízy.
Rozmarýna lékařská
Její příznivé působení na lidský organismus je na různorodé zdravotní problémy. Gemmoterapeutikum z rozmarýny je vyrobeno z mladých konců větviček a lístků. Hlavní působení je na problémy jaterní a střevní. Příznivé účinky má na respirační choroby. Do jejího indikačního okruhu patří také pomoc při depresivních stavech, psychické únavě a sexuální slabosti.
Pýr
Hlavní pole působnosti drogy je v oblasti tzv. čištění krve, což je řečeno sice velice lidově, ale přesto výstižně. Působí jako výrazné antirevmatikum, zlepšuje hospodaření organismu s inzulínem, a tím pomáhá s mírnějšími formami cukrovky. Pýr příznivě ovlivňuje kožní choroby, které jsou mnohdy projevem metabolických poruch. Je vhodný jako podpora při léčbě potravinových otrav, protože přispívá k detoxikaci jater a k obnovení jaterního parenchymu. Je také vynikajícím prostředkem pro urychlování rekonvalescence osob léčených antibiotiky nebo jinými chemoterapeutiky.
Jasan
Podpůrné přípravky z jasanu se používaly již ve starověku v době Hippokrata. Dnes se využívá především pupen, v němž je soustředěna největší síla stromu. Jasan působí příznivě na cévní soustavu, pomáhá udržovat normální krevní tlak. Stále častěji se využívá rovněž jeho prospěšných účinků na stav kloubů, má například schopnost snižovat množství kyseliny močové v krvi.
Krvečistící extrakt
Speciální směs kopřivy, jetele, pampelišky a řebříčku, bylin s vyzkoušenými účinky na klinikách v Kalifornii. Tato směs bylin podporuje cirkulaci krve, srdeční a cévní funkce, udržování normálního krevního tlaku. Jak již napovídá název směsi, pomáhá rovněž s čištěním krve. Povzbuzuje také vitalitu a imunitu.

Odkaz zde:
https://nadeje-byliny.eu/magazin/podpora-zdravi/jarni-detoxikace-pomoci-bylinek


Přejít zpět